середу, 29 квітня 2020 р.


ЗАЛУЧАЙТЕ ДІТЕЙ ДО ПРЕКРАСНОГО!

ЯЙЦЯ ФАБЕРЖЕ



Початок історії: хто, коли і навіщо придумав яйця Фаберже


Унікальне дорогоцінний виріб у вигляді яйця придумав Карл Фаберже. Він був спадковим ювеліром. Батько Карла - Густав - володів ювелірною фірмою в Санкт-Петербурзі. З дитинства Карл вивчав секрети ювелірного мистецтва, а в 24 роки вже очолював справу батька.


У 1882 році в Москві проходила велика ювелірна виставка, яку відвідав Олександр III. Монарх виділив майстерні прикраси від фабрики Фаберже і зробив замовлення на кілька моделей. З цієї зустрічі почалася історія виникнення яєць Фаберже. Хоча сам виріб було створено трохи пізніше.
У той час ще не забули старовинний звичай - дарувати на Великдень яйця-вироби, які розписували особливим чином. Традицію підтримували і при дворі. Коли з'явилися яйця Фаберже? У 1885 році імператор вирішив піднести своїй дружині на Великдень особливий подарунок - унікальний ювелірний сувенір у вигляді яйця. Зачарований ексклюзивними прикрасами Фаберже, які час від часу замовляв двір, монарх вирішив, що тільки ця фірма може створити шедевр, здатний здивувати імператрицю. Олександр зробив замовлення особисто Карлу Фаберже. І результат перевищив усі очікування: сувенір настільки вразив всіх, що Карл тут же отримав звання «придворного ювеліра» і щорічне замовлення на пасхальне яйце.

А от як влаштовані яйця ФАБЕРЖЕ , ви можете подивитися у наступному відео.

БЕЗСМЕРТНЕ МИСТЕЦТВО МАРІЇ ПРИЙМАЧЕНКО

Народна художниця України, лауреат Державної премії України ім. Т.Г. Шевченка Марія Приймаченко своєю творчістю відкрила оригінальну сторінку самобутнього мистецтва світової культури.
Із незмінним успіхом сьогодні її твори експонуються на виставках у Парижі, Монреалі, Варшаві, Софії, Празі, Пекіні. Талант визнав світ. Та, подейкують, це їй було байдуже, бо за 88 років життя роботи Марії Приймаченко брали участь у 80 колективних і персональних виставках у 25 країнах, про що сама майстриня інколи дізнавалася з газет... Світова слава якось крокувала паралельно до її буття.